Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 95 % hodnoceno 41x 100 0
+ 1
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Veltlin Wine Bar

VELTLIN je osobitý vinný bar, který vychází vstříc pijákům autentických vín, staromilsky se kochajících vinařským bohatstvím naší bývalé širší vlasti, tedy Habsburské monarchie. Zde ve VELTLINU přísaháme na lahodu c. a k. vín a otevíráme vrata lisoven od Roudnice až po Benátsko, potažmo až po Toskánsko, jehož velkovévody byli po dlouhou dobu právě Habsburkové. Víno bývalo zde u nás vpravdě každodenním nápojem a suterén naší „mezievropy“ tvořily tisíce a tisíce vinných sklepů – myriády svatostánků euforie… Pestrost a lahoda středoevropských vín nás nepřestává uchvacovat. Jen nás velice mrzí, jak rychle se tato rozrůzněnost vytrácí vinou chemického průmyslu, jenž dnes sugeruje i těm nejmenším vinařům, že se bez jeho unifikujících, umrtvujících prostředků neobejdou. A právě proto jsme se rozhodli soustředit zde ve VELTLINU na pomyslné arše středoevropská vína s hodnověrnou chutí, autentické moky, které vzešly z vinic neošetřovaných systémovými postřiky a jež kvasily bez přídavku nepatřičných selektovaných kvasinek, které doslova zamořují mnohé vinné sklepy.

Recenze restaurace

Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Na Veltlín Wine bar jsem měla zálusk již nějakou dobu. Konečně se to povedlo. Bar se nachází v krásné části Karlína, které dodává samotnému baru super atmosféru. Obsluha byla super a vstřícná. Ke každému vínu jsme dostali i zajímavý příběh, který (alespoň pro mě) posunul víno na další level. Měli jsme možnost ochutnat i nějaké pochutiny a zde také nemůžu absolutně nic vytknout. S návštěvou baru jsem byla nadmíru spokojená a máme v plánu se zde znovu zastavit.
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Nejlepší vinný bar v Praze. Jít sem, je vždy zážitek, tito lidé ví, co prodávají a prodávají to velmi dobře. Líbí se mi, že nabízejí to nejlepší z nejlepšího a z těchto standartů neslevují.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO