Nastavení cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které jsou při vaší návštěvě webových stránek Restu těmito stránkami anebo stránkami našich partnerů zasílány a ukládány do vašeho prohlížeče.

Zavřít

Dne 18. prosince byla vládou České republiky přijata krizová opatření, která, mimo jiné, zakazují přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb. Nařízení platí do odvolání a v tomto období nebude možné prostřednictvím portálu Restu vytvářet rezervace. Děkujeme za pochopení.

4 fotky
Podnik mimo provoz

Je nám líto, ale tento podnik ukončil provoz. Podívejte se na podobné podniky v okolí.

Na mapě

Podobné podniky

Zobrazit více

Informace Restaurace Universal

Výborné francouzské speciality ve stylovém prostředí jen 100 metrů od Národního divadla, vítejte v restauraci Universal. Říkají, že dělají nejlepší crème brûlée v Praze. K největším hitům tu patří hovězí carpaccio a losos se šafránovou omáčkou.
V nabídce toho najdete spoustu – velké saláty, typické francouzské předkrmy, masová i vegetariánská jídla a skvělé domácí dezerty. Ochutnat můžete i slavné ratatouille.
Podnik s uvolněnou atmosférou francouzského bistra je vyhledávaným útočištěm pražských bohémů. V příjemném interiéru nechybí náznaky extravagance – na stěně visí desítky barevných a černobílých portrétů i obří sloní hlava a ještěrka. Pozitivem podniku je velmi přátelská obsluha.

Zobrazit více

Fotky našich uživatelů

Nejnovější hodnocení

Celkové:
 • Jídlo:
  2
 • Personál:
  1
 • Prostředí:
  2

Ověřená hodnocení jsou hodnocení, která byla vytvořena na základě reálné návštěvy podniku. Celkové hodnocení je vypočítáváno pouze na základě ověřených hodnocení.

Ověřené

Tak tato restaurace byla opravdu jedno velké zklamání. Škoda, že nám už od začátku nebylo divné, že je úplně prázdná. Jako první jsme si objednali nápoje, ale servírka nám oznámila, že je rozbitá pípa a pivo není. Jedná se o dost důležitou informaci, takže bych zákazníky informovala hned od začátku, zvláště pokud nahlásili, že si vyberou pití, a pak jídlo. Dobře, dali jsme si lahvové, a pak víno. Vínem to bohužel pokračovalo. Bylo nakyslé a mělo divnou pachuť. Ve vínech se celkem dost vyznám, takže si troufám tvrdit, že bylo chycené nebo špatně skladované. Nicméně jsme pokračovali a jako předkrm si dali Carpaccio. To bylo hodně zajímavé. Ještě jsem nejedla Carpaccio s hrstí cibule a minimem rukoly. "Dobrá zkušenost". Jako druhý chod jsme si chtěli dát lososa, který ale prý došel, protože ho snědli k obědu (v rámci denního menu) a zbylo akorát tak na lososa do těstovin. Jelikož jednání servírky bylo od začátku dost neamatérské a pití ani jídlo mě o kvalitě restaurace nepřesvědčilo, vzdala jsem to a vsadila na těstoviny. Tam se toho moc zkazit nedá. Těstoviny naštěstí jedlé byly, ale jejich cena kvalitě ani prezentaci neodpovídala. Stejné provedení dostanu i u nás v práci v jídelně, akorátže za 80 Kč. Vepřová líčka, které měla kolegyně vypadala celkem dobře. Malý zádrhel byl, že chutnala stejně jako v té výše zmíněné jídelně. Největší legrace nastala při placení. Kdy jsem vytáhli platební karty s tím, že budeme platit. Servírka naklusala s terminálem a pak otráveně prohlásila: jééééé, vy budete platit zvlášť, a oči pomalu protočila v sloup. Bohužel jsme si stihli ještě odskočit na záchod, kde chyběl toaletní papír a byl tam bordel jak v tanku. Takže za mě už nikdy více!

 • Uživatelská fotka z Universal
 • Uživatelská fotka z Universal
Eva
Nedoporučuje restauraci
Byla recenze užitečná?
Ano
(0)
Celkové:
 • Jídlo:
  3
 • Personál:
  1
 • Prostředí:
  4

Ověřená hodnocení jsou hodnocení, která byla vytvořena na základě reálné návštěvy podniku. Celkové hodnocení je vypočítáváno pouze na základě ověřených hodnocení.

Ověřené

The service was so terrible, it was hard to understand. The restaurant was less than half full. The waiter was hanging out at the bar with a friend instead of serving. We waited a very long time to order and a very long time to pay. I had to get up and walk to the bar to ask for the check, and then again to get him to take our credit cared.

Uživatel Restu
Nedoporučuje restauraci
Byla recenze užitečná?
Ano
(0)
Celkové:
 • Jídlo:
  2
 • Personál:
  1
 • Prostředí:
  3

Ověřená hodnocení jsou hodnocení, která byla vytvořena na základě reálné návštěvy podniku. Celkové hodnocení je vypočítáváno pouze na základě ověřených hodnocení.

Ověřené

Do restaurace jsme dorazili v 18 hodin a byly obsazeny pouze dva stoly po dvou. Při objednání nápojů nám servírka sdělila, že nemají točené pivo kvůli rozbité pípě či co, a že mají pouze lahvové. Když jsme si chtěli objednat lososa, tak nám sdělila, že losos není, ať si dáme steak z tuňáka. Nakonec jsme objednali tagliatelle s lososem a hovězí líčka na víně s br.kaší. Jídlo bylo nehezky naservírované na talíři, evidentně si s tím kuchař nedal vůbec žádnou práci. Tagliatelle za tu cenu dost chuťově podprůměrné, jako z levné pizzerie. Líčka s omáčkou se evidentně připálila, kaše s hrudkami brambor (nakonec ji účtovali jako šťouchané brambory). Co se týče vína, tak Chardonnay Elegance bylo evidentně zoxidované díky vadnému korku, takže opravdu velké zklamání, a paradoxně nám servírka tvrdila, že pozná špatné víno, když přičichne ke korku, evidentně nepřičichla:-). Toalety také katastrofa, docházející toaletní papír, žádné utěrky na utření a mýdlo naředěné tak, že z nádobky tekla pouze jakási voda. Vzhledem k tomu, že restaurace byla do 20.30 naprosto prázdná, kromě nás, tak měli dost času se o toalety postarat. Restauraci rozhodně píši na black list.

Uživatel Restu
Nedoporučuje restauraci
Byla recenze užitečná?
Ano
(0)
Všechna hodnocení

Nahlásit chybu

Nesedí zde některé informace? Napište nám.

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho odesláním souhlasíte se smluvními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů společnosti Google.

Děkujeme

Děkujeme za nahlášení chyby. Co nejdříve se ji pokusíme opravit.

Zavolat do podniku

Nemohli jste se do podniku dovolat?

Otevírací doba