Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 91 % hodnoceno 17x 100 0
+ 10
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Restaurace U Tří housliček

Dům U Tří housliček se nachází v jedné z nejkrásnějších pražských ulic. Historie domu je známá od 16. století, kdy patřil dvornímu malíři císaře Rudolfa II. Později zde byla vytvořena loutnařská a houslařská dílna. Od roku 1692 dům vlastnil houslařský rod Edlingerů. Zakladatelem tohoto rodu je Tomáš Edlinger, který pocházel z italské Cremony. Byl žákem slavného houslaře Nicoly Amatiho. Znak řemesla — troje housle - umístili Edlingerové na průčelí domu kolem r. 1700 na památku tří generací houslařů, z jejichž rukou vycházely mistrovské nástroje do celého světa. Na jednom z edlingerovských nástrojů hrával i Ludvig van Beethoven. Zvláštní domovní znamení doprovází i tajuplná pověst. Pokud za tiché, úplňkové noci postojíte u domu U Tří housliček, uslyšíte, jak na jeden z nástrojů z této houslařské dílny hraje sám mistr Paganini. V restauraci nabízí jídla české i mezinárodní kuchyně, alkoholické a nealkoholické nápoje. K dispozici je salonek, zahrádka.

Recenze restaurace

Celkově
personál 5
prostředí 4
jídlo 5
Návštěva restaurace dne 11. ledna 2017: na základě zakoupeného voucheru na Slevomatu. Velmi dobře sestavené menu, kvalitní jídlo spojené s dobrým vínem a ochotný a přívětivý personál. Pokud by bylo v restauraci tepleji, nemělo by to chybu (proto jenom čtyři hvězdičky). Ale na požádání jsme dostali polštářek na židli a manželka ještě deku.
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Such a warm, friendly restaurant. The food was lovely, (especially the pumpkin soup), and so filling we couldn't eat any dessert. So pleased our hotel recommended we try here.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO