5 fotek

Restaurace U Lípy Praha

Podnik nepřijímá online rezervace

Zkuste jim zavolat nebo se podívejte na podobné podniky s online rezervací.

Hodnocení Restaurace U Lípy Praha

 • Celkem:
 • Jídlo: 5
 • Personál: 5
 • Prostředí: 3

Začnu tím horším ... Interiér působí zastarale a místy i kýčovitě. Od obrazů, kde se střídají výjevy zuřících dinosaurů, temný surrealismus, až po portréty bůhvíkoho napříč jednou místností. Přes židle, na kterých se tu sedí asi už pěkných pár let. Až po mizející potisky s logem restaurace na inventáři. Skvělá kuchyně není pro dnešního hosta jediným tahákem a s tímhle prostředím věřím, že je těžké konkurovat novým restauracím a cílit na mladou klientelu. Když se přeneseme přes tuto patinu, kterou čas v prostorách zanechal, zjistíme, že je důvod, proč podnik má stále své jméno a svůj respekt. Jídlo bylo totiž výborné. Skvěle vám tu uvaří českou klasiku a zvěřinu a pro zahraniční klientelu je to jistota, loď, která se nepotopí. Skvělý nevtíravý personál a přátelská atmosféra. Pečené selátko s bramborovým knedlíkem a bílým zelí - tady patří kuchaři zvláštní poklona. Tak šťavnaté vepřové maso si jen tak někde nedáte. Ze selátka tam byly rovnou dvě možnosti - minikotletka a minikejtička. Obojí se rozpadalo. Domácí houskový knedlík, hnědá cibulka a bílé zelí v akurátním poměru mezi sladkostí a kyselostí. Škoda, že jsem se tak přecpala tím, co bylo před tím. Místní porce se za degustační považovat nedají. I proto je jasné, že tu svůj kšeft dělají nadmíru poctivě a lidsky. Tahle restaurace nenabízí jídelníček, ve kterém nedočtete ani popisky jídel na tři řádky, nepoužívá ani exotické názvosloví, aby v hostovi vzbudila dojem, že je úplný nýmand, tady je cítit, že je v tom to srdíčko :-))) Pohostinství staré školy. Kéž by jich to takhle dneska dělalo víc.

 • Celkem:
 • Jídlo: 5
 • Personál: 5
 • Prostředí: 5

Krásný dům u frekventované silnicie působí jako z jiného světa. Vejdete dovnitř a už cítíte, že o vás stojí. Žádné přehnané a úslužné okolky. Číšník nabídne před prvním chodem teplý ručník na omytí rukou, přijde vždy, když je třeba. Taktika chůze kolem stolu do jakési místnosti, působí nenásilně. Když chcete, kývnete, když ne, jen prodje. Jídlo výborné, klasika v podobě jitrničky a jelítka vypadá jedndouše, ale může být někdy i šílená. Tady byla taková, jaká má být. A, světe, div se, nebylo to přesolené. Kdo chce, dosolí si... Prdelačka byla zkrátka jedničkou. Selátko s cibulkou a mazlavým zelíčkem tuze milé, no nesnědli jsme to, a tak nám číšník nabídl jídlo s sebou, čehož jsme využili. A na "Lípu" jsme vzpomínali i druhý den při obědě. Milý interiér se spostou obrazů ve stylu každý pes jiná ves. Leč není to sbírka jednoho umělce či jedné doby, ale příjemný pel-mel. Jedinou výtkou, ovšem snad téměř bezpředmětnou, je již někým kritizovany ručníik "pro všechny" na toaletě. K takovým, byť dezinfikovaným ručníkům nemám důvěru. Přítomnost majitele pana Růžičky, světa znalého majitele, byla příjemnou tečkolu za návštěvou. Díky, bylo nám tam fajn.

 • Celkem:
 • Jídlo: 5
 • Personál: 5
 • Prostředí: 5

Restauraci jsem nasla nahodou - v ramci zabijackovych hodu v Praze o ni psali v novinach. Sli jsme tam s pritelem tedy na specialni zabijackove menu, pritel je cizinec, tak jsem mu chtela predstavit nasi tradicni kuchyni. Restaurace predcila nase ocekavani! Jidlo vyborne (ac ja osobne nejsem fanda zabijacky), obsluha bezchybna, venoval se nam i pan majitel, ktery ochotne zmenil hudbu na nase prani. Restaurace je stylo, klidna. Jde videt, ze pan majitel rozumi tomu, co dela. Urcite se vratime, a to i kvuli rozsahlemu vinnemu listku, ktery obsahuje nevidane speciality. Vsem doporucuji!

 • Stránka:
 • 1
 • 2

Nahlásit chybu

Nesedí zde některé informace? Napište nám.

Děkujeme

Děkujeme za nahlášení chyby. Co nejdříve se ji pokusíme opravit.

Zavolat do podniku

Telefonní číslo neexistuje

Otevírací doba

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace