Nastavení cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které jsou při vaší návštěvě webových stránek Restu těmito stránkami anebo stránkami našich partnerů zasílány a ukládány do vašeho prohlížeče.

5 fotografií
Na mapě

Informace Restaurace Makkabi

Restaurace Makkabi, výrazná žlutou fasádou a vývěsním štítem, známá svou kuchyní a několika druhy čepovaného piva, se salonkem, zimní terasou i letní zahrádkou, je dnes již neodmyslitelnou součástí naučné trasy židovským městem. Stojí kousek od hlavní atrakce této historické čtvrti – synagogy s židovským muzeem, ve Velenově ulici, pojmenované po zakladateli rodu pánů z Boskovic. Lehce dostupná je i od zámku, hradu, městského muzea či z hlavního náměstí.

Makkabi není obyčejná hospoda. Má svého ducha a atmosféru. Na stěnách ožívá minulost v podobě fotek i obrazů už neexistujících kouzelných zákoutí boskovické židovské čtvrti. V názvu se zrcadlí připomínka tělocvičny židovského sportovního spolku Makkabi, jež stávala hned za rohem. A v jídelníčku najdete i pokrmy, jejichž receptura je inspirovaná židovskou kuchyní. Nejsou košer, ale stojí za ochutnání.

Zobrazit více

Nahlásit chybu

Nesedí zde některé informace? Napište nám.

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho odesláním souhlasíte se smluvními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů společnosti Google.

Děkujeme

Děkujeme za nahlášení chyby. Co nejdříve se ji pokusíme opravit.

Zavolat do podniku

Nemohli jste se do podniku dovolat?

Otevírací doba

Právě otevřeno