12 fotek

Restaurace Il Mercato

Podnik mimo provoz

Je nám líto, ale tento podnik ukončil provoz. Podívejte se na podobné podniky v okolí.

Na mapě

Podobné podniky

Zobrazit další

Informace Restaurace Il Mercato

Il Mercato patří mezi nejlepší restaurace v Brně. Má hned několik es v rukávu - fantastickou italskou kuchyni, stylový interiér a Riccarda Lucqua.

Příjemný podnik sídlí ve spodní části Zeleného trhu v historické budově z roku 1914. Reprezentuje pravou italskou kuchyni s důrazem na kvalitu a čerstvost surovin.

Krásný interiér má na triku architekt Ondřej Kukrál. Skleněné lustry, vzorované potahy a dřevem obložené prostory v  decentním hnědo-béžovém tónu jsou dokonale sladěné a vytváří působivou atmosféru prvorepublikové noblesy. Do konceptu nerušeně zapadá i otevřená kuchyně, která hosty láká k ochutnání pestré nabídky sýrů, salámů, klobásek a dalších italských specialit.

Majitelem a šéfkuchařem je známý Riccardo Lucque. Do Prahy přišel v roce 2002 a od té doby si v Česku vybudoval pověst velkého gastronomického mága. Na kontě má řadu významných ocenění. Působil ve vyhlášených restauracích v Londýně nebo v New Yorku. Jeho kuchařské umění si zamilovala například i herečka Gwyneth Paltrow. Vedle Il Mercata provozuje Lucque také úspěšné pražské restaurace Aromi a La Finestra.

Zobrazit více
  • +6

Fotky našich uživatelů

  • +1

Nejnovější hodnocení

Všechna hodnocení

Nahlásit chybu

Nesedí zde některé informace? Napište nám.

Děkujeme

Děkujeme za nahlášení chyby. Co nejdříve se ji pokusíme opravit.

Zavolat do podniku

Nemohli jste se do podniku dovolat?

Nahlásit nefunkční číslo

Otevírací doba

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace