Nastavení cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které jsou při vaší návštěvě webových stránek Restu těmito stránkami anebo stránkami našich partnerů zasílány a ukládány do vašeho prohlížeče.

12 fotek
Podnik mimo provoz

Je nám líto, ale tento podnik ukončil provoz. Podívejte se na podobné podniky v okolí.

Na mapě

Podobné podniky

Zobrazit další

Informace Restaurace Il Mercato

Il Mercato patří mezi nejlepší restaurace v Brně. Má hned několik es v rukávu - fantastickou italskou kuchyni, stylový interiér a Riccarda Lucqua.

Příjemný podnik sídlí ve spodní části Zeleného trhu v historické budově z roku 1914. Reprezentuje pravou italskou kuchyni s důrazem na kvalitu a čerstvost surovin.

Krásný interiér má na triku architekt Ondřej Kukrál. Skleněné lustry, vzorované potahy a dřevem obložené prostory v  decentním hnědo-béžovém tónu jsou dokonale sladěné a vytváří působivou atmosféru prvorepublikové noblesy. Do konceptu nerušeně zapadá i otevřená kuchyně, která hosty láká k ochutnání pestré nabídky sýrů, salámů, klobásek a dalších italských specialit.

Majitelem a šéfkuchařem je známý Riccardo Lucque. Do Prahy přišel v roce 2002 a od té doby si v Česku vybudoval pověst velkého gastronomického mága. Na kontě má řadu významných ocenění. Působil ve vyhlášených restauracích v Londýně nebo v New Yorku. Jeho kuchařské umění si zamilovala například i herečka Gwyneth Paltrow. Vedle Il Mercata provozuje Lucque také úspěšné pražské restaurace Aromi a La Finestra.

Zobrazit více

Fotky našich uživatelů

Nejnovější hodnocení

Všechna hodnocení

Nahlásit chybu

Nesedí zde některé informace? Napište nám.

Tento formulář je chráněn pomocí reCAPTCHA a jeho odesláním souhlasíte se smluvními podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů společnosti Google.

Děkujeme

Děkujeme za nahlášení chyby. Co nejdříve se ji pokusíme opravit.

Zavolat do podniku

Nemohli jste se do podniku dovolat?

Otevírací doba