0 fotek
Na mapě

Informace Restaurace Pod Vinicí

Každá vesnička má své místo, kde se lidé scházejí, aby si popovídali, aby si řekli, co je nového, ale i co je trápí anebo z čeho právě mají radost. Vesnické hospůdky mají většinou velkou tradici, které jsou ještě navíc opředeny místními pověstmi, bájemi, ale i skutečnými příběhy.

v Bílých Poličanech je místo, kde lidé tuto možnost ještě mají a kde je jim právě vlivem pěkného prostředí dobře.I když dříve v této malé obci byly čtyři hospody, dnes tuto úlohu "setkávání" převzala jediná, která však ve své historii měla základ v poznávání – protože původně v ní byly třídy vesnické malotřídky. Poličanské děti tuto školu neudržely a začaly dojíždět do nedalekého Miletína, a tak vznikl nápad, udržet v této budově alespoň místní společenský život. Pravda, toto rozhodnutí nebylo hned přijímáno jednoznačně – protože historie školičky, kterou financoval zdejší rolník Sixta,byla přece jen příliš živá - ale vůle udržet alespoň jedno místo pro setkávání byla tak veliká, že se z ní už před 30 lety přestavěla hospůdka.

Dala si do názvu "Pod Vinicí" protože stojí na návrší pod památným kopcem zvaným Vinice. I ten má svou místní velikou historii, protože i zde stála hospůdka, která původně patřila k poličanskému panství a kde se scházeli významní literáti tohoto regionu K.J.Erben, K.V.Rais anebo sem při svých divadelních štacích zavítal i J.K.Tyl. Právě z této doby pochází jeho báseň , která oslavuje tuto krajinu, v níž je zasazena Vinice jako prsten.

Hospůdka prošla mnoha úpravami i rekonstrukcemi, které vylepšily její vzhled i podmínky pro její provoz a dnes slouží nejenom místním občanům a rodinám, ale také místním chalupářům a hostům ze širokého okolí. Má výbornou kuchyni, dobré pivo a původní nábytek, který vypracoval místní vynikající truhlář Karel Sucharda.
Zobrazit více

Nahlásit chybu

Nesedí zde některé informace? Napište nám.

Děkujeme

Děkujeme za nahlášení chyby. Co nejdříve se ji pokusíme opravit.

Zavolat do podniku

Nemohli jste se do podniku dovolat?

Nahlásit nefunkční číslo

Otevírací doba

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace