Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení ? 100 0
+ 1
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Restaurace Peklo

Karel IV., Alois Jirásek, Brad Pitt i Angelina Jolie – tihle všichni si pochvalovali magickou atmosféru Pekla, které sídlí v jeskyni z 12. století. Restaurace nabízí propojení té nejlepší tradice českého vinařství se starými recepty české a francouzské kuchyně. Prim hrají kvalitní farmářské suroviny a tradiční poctivé postupy při vaření.

Peklo najdete na Strahovském nádvoří, Pražský hrad je odtud zhruba čtvrt hodiny svižnou chůzí. Vedle výborného jídla si tu vychutnáte úžasnou atmosféru unikátních historických prostor, které původně sloužily jako vinné sklepy řádu premonstrátů. Slávy se dočkaly ve 14. století, kdy sem Karel IV. přivezl vinnou révu z Francie. Mniši z ní vypěstovali fantastické víno, které panovník ocenil erbem. Jeho odlitek dnes visí v restauraci nad barem. Sám Karel IV. pak podnik často navštěvoval.

Podoba tehdejších sklepů se z velké části dochovala. Obdivovat tu můžete jezírko se pstruhy i vysoké klenuté stropy. Za dobrého počasí je k dispozici podskalní zahrádka, která každý pátek a sobotu ožívá hudbou a tancem.

Recenze restaurace

Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Celkově   
personál 4
prostředí 4
jídlo 3
V restauraci jsme byli poprvé. U vstupu nás mírně odradil zatuchlý zápach, který uvnitř přešel do klasického klima sklepa. Prostředí vypadá dost stylově, obsluha bez problémů, ceny dost vysoké.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO