Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 87 %   hodnoceno 160x 100 0
+ 20
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Restaurace Luka Lu

Luka Lu je oblíbený podnik na Malé Straně, který vám otevře pestrý svět plný balkánských specialit a idylické středomořské atmosféry. Mezi slavné hosty restaurace patřil Václav Havel i Lou Reed.

V Luka Lu ochutnáte opravdové Středomoří. Výborné jsou zdejší mořské plody, ryby, čerstvé těstoviny nebo masové speciality. Co byste tu rozhodně měli vyzkoušet? Pochoutky balkánské kuchyně v čele s čevapčiči, pljeskavicí nebo ajvarem.

Veselý pestrobarevný interiér vás svou uvolněnou náladou přenese přímo do středomořského přístavu. Stěny zdobí naivní obrazy chorvatského malíře Ivana Generaliće, u stropu visí krejčovský stůl i s šicím strojem a nechybí ani falešné okenice a balkóny s prádlem. Pohodovou atmosféru v Luka Lu dokreslují vesele švitořící andulky a kanárci.

Recenze restaurace

Celkově
personál 4
prostředí 4
jídlo 4
Celkově    
personál 3
prostředí 5
jídlo 2
Trvalo mi několik let než jsem do této slibně a barevně vyhlížející restaurace opravdu zašla, ale po dnešním zklamání ani nemyslím, že jim dám druhou šanci. Obsluha byla přátelská a zkraje večera docela šla, ale kolem deváté večer už se v zadní části restaurace někdo ukázal spíš výjimečně. Víno i vodu jsme si s kamarádkou musely téměř celý večer dolevat samy. Prázdné talíře po předkrmu ležely na stole dobrých 15 minut, než je obsluha aspoň odnesla. Po dvou dotazech na dezert jsme musely čekat téměř 20 minut, než někdo vůbec přišel pro naši objednávku. Při odchodu jsme zjistily, proč to vše tak trvalo - obsluha se spolu bavila u stolu u pokladny, takže chápu, že se jim dozadu do restaurace moc nechtělo. Co se jídla týká, bylo to velké zklamání. Mušle na předkrm byly nedochucene a jedna dokonce zkazena. Krevetovy špíz s cherry rajcatky také nedochucený a krevety také už něco zažily, než se dostaly k nám na stůl. Losos jako hlavní jídlo byl ok, ale spíš průměrný, žádný zázrak. Moje grilovaná chobotnice opět nedochucená, ikdyz musím uznat, že jinak byla dobře připravena a rozhodně nebyla gumová, jak se to občas někde stává. Na dobrou chobotnici si ale příště zajdu 100% někam jinam, tady to bylo na spodní hranici průměrnosti. Nejlepší na naší návštěvě bylo prostředí, to se v Luka Lu maximálně povedlo a za to jim dáváme 100%. Jinak fakt zklamání.
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Velmi příjemný podnik, za vlahého letního večera určitě doporučuji využít zahrádku, která hýří barvami a přenese Vás do idylického Středomoří. Obsluha na jedničku, rádi se sem budeme vracet.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO