Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 83 %   hodnoceno 247x 100 0
+ 1
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Kavárna Slavia

Přehled hodnocení
83% celkově
82% personál
87% prostředí
81% jídlo
Statistika celkového hodnocení
5 96x
4 104x
3 34x
2 10x
1 3x

Hodnocení restaurace

Celkově
personál 4
prostředí 5
jídlo 5
Nadherna atmosfera dobre jidlo a krasny vyhled
Celkově  
personál 5
prostředí 3
jídlo 5
Celkově  
personál 5
prostředí 4
jídlo 4
Celkově  
personál 4
prostředí 4
jídlo 4
Do Slavie jsme sli na voucher na tatarak. Nekdo by mohl cekat dalsi obycejny tatarak plny kecupu a bez chuti. Nee, tady maji skvely tatarak s kapary a lanytovym olejem. Vyborna cista chut! Obsluha taktez mila, takze neni co resit. Jen poznamka: byli jsme v Divadelni restauraci Slavie, nikoliv primo v kavarne.
Celkově
personál 5
prostředí 4
jídlo 4
Celkově
personál 4
prostředí 4
jídlo 4
Vybrali jsme Slavii kvuli palacince na dezertnim listku. vsechno jidlo bylo dpbre, prijemna obsluha a i sklenka vina byla moc dobra. Mile prekvapeni :)
Celkově  
personál 3
prostředí 4
jídlo 5
Opravdu vynikající tatarák! Topinky už trochu slabší, ale jinak nemáme připomínek. Prostředí příjemné a klimatizované. Personál taktéž celkem v poho. Přes pár nedostatků jinak celková spokojenost.
Kavárna Slavia
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Kavárna Slavia je mé oblíbené místo v Praze. Navštěvuji ji téměř týdně a pokaždé hodnotím pěti hvězdičkami. Již dávno jsem ji popsala v časopise, který vydávám v Austrálii http://www.cechoaustralan.com/cechoaustralan-leto-zima-2013.pdf http://www.cechoaustralan.com/kavarna_slavia.htm Děkuji za vzorné služby i rezervace. Barbara Semenov Sedím v kavárně Slavia a je mi sladkobolně. Upíjím z šálku horké kávy, dnes ani becherovku, a přesto vidím život kolem jak skrze clonu pijáka absintu, co tu už řádku let podobně shlíží z obrazu kavárny na ten člověčí mumraj a rej. V říjnovém podvečeru vpíjím náladu okamžiku, opíjím se jeho věčností i prchavostí. Nasvícená kavárna zvučí gerojšem hlasů, cinkotem sklenic, nepostradatelné piano hraje Bachovo „Air – V příštím životě“… Prochladlým nábřežím poletuje okrové listí, turisté velebí zářící panoramu, místní spěchají mimoděk, možná z práce, možná do divadla, na schůzku nebo jen tak. Míjí se a potkávají, občas zastavují, poslušní světel semaforů. Tramvaje blikají v zatáčce, břink výhybek dopadá tlumeně oknem Slavie na stolky, které by mohly vyprávět… Tíhnu k tomu místu tady snad celý život. A kdybych věřila na jeho inkarnace, musela jsem tu být už 30. srpna 1884, kdy byla Slavia, inspirována myšlenkou českého národního cítění a panslavismu otevřena, a díky osobnostem, které se zde scházely, se stala místem našeho vlasteneckého vyjádření. Bedřich Smetana, herec Jindřich Mošna nebo divadelní režisér Jaroslav Kvapil, Jaroslav Seifert, Vítězslav Nezval, Karel Teige, Karel Čapek, Josef Čapek, Václav Špála, Jan Zrzavý či Jan Werich, to byli návštěvníci, kteří zde upíjeli z šálku horké kávy již dávno přede mou. Z velkých oken se v prostředí francouzského art deco první republiky kochali milovníci Prahy a její kultury jedinečným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Malou Stranu. A teď tu ve vlastním čase, v tom krátkém vesmírném mihnutí, bloudím úhorem své šedé kůry mozkové, a s kavárenskou nostalgií vnímám dějiny. Jak stejně tu asi kdysi sedával můj táta, jak sladkobolně zněla jemu táž Vltava, kterou miloval a nevěděl, zda zvolit mezi rodnou řekou a svobodným vzdáleným mořem. Na nábřeží, o jehož neměnnosti svědčí černobílé snímky z let poválečné republiky, vidím hvězdnou černovlásku, - ta mladá kráska je moje máma, - kam asi míří, na co se těší, čím se trápí, a vlastně proč? Ta kavárna bude v roce 1948 znárodněna a životy všech se nečekaně, a dost možná tragicky změní… (- http://www.cechoaustralan.com/kavarna_slavia.htm)
Kavárna Slavia Kavárna Slavia
Celkově  
personál 4
prostředí 5
jídlo 5
Jídlo a pití bylo vinikajici. Skvěle doporučení od pana číšníka a Sektival byl s kombinovaný dokonale a skvěle jsme si ho užili.
Kavárna Slavia Kavárna Slavia
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5

Rezervovat stůl Zpět na přehled restaurace

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO