Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 83 %   hodnoceno 208x 100 0
+ 10
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Kavárna Slavia

Slavia je nejslavnější pražská kavárna s bohatou historií, kouzelnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Petřín. Od roku 1884 se tu setkávají známí spisovatelé, herci, filozofové i skladatelé. K slavným štamgastům patřili Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Werich, Karel a Josef Čapkovi nebo Franz Kafka.

Kavárna Slavia sídlí v novorenesančním Paláci Lažanských hned naproti Národnímu divadlu. Pochutnáte si tu na české a mezinárodní kuchyni. Hlad zaženou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Máte rádi sladké? Pak se těšte na vynikající domácí dezerty, palačinky a zmrzlinové poháry.

Slavia je od nepaměti centrem pražského kulturního života. Jaroslav Seifert tu psal své básně, Jiří Grossman povídky a Jiří Šlitr písně. Inspiraci tady hledali i Josef Škvorecký, Arnošt Lustig nebo Vítězslav Nezval.

Kavárna Slavia byla druhým domovem Václava Havla. Na svém oblíbeném místě u okna s výhledem na Pražský hrad sedával hodiny. Víte, které zdejší jídlo zbožňoval? Řízečky z vepřové panenky v mandlové strouhance s lehkým vídeňským bramborovým salátem. Třeba si je zamilujete taky.

Náš tip:

V kavárně Slavia je často plno a kapacita není nafukovací, proto radši neváhejte s rezervací. U oken jsou místa pouze kuřácká.

Recenze restaurace

Celkově  
personál 4
prostředí 4
jídlo 4
Živá hudba - výborný klavírista, příjemná atmosféra, exkluzivní část Prahy.
Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 5
Slávie je místo, kde se báječně dá posedět jen tak u kávy nebo u večeře, s přáteli nebo o samotě. Skvělé jídl, velmi příjemná obsluha, krásné prostředí s ještě nádhernějším výhledem na panorama Hradčan, Petřín, mosty i řeku.
Celkově   
personál 2
prostředí 3
jídlo 4
Vzdor proslulosti a slávě, ve mne Kavárna Slavia zanechala smíšený dojem...Byl jsem usazen na vyvýšeném místě uprostřed kavárny, sice u nekuřáckého stolu, ale od kuřáckých byl kouř cítit v celém prostoru podniku. Obsluha laxnější, například často se stalo, že když chtěl někdo zaplatit, musel vyhledat číšníka sám u pokladny. Svíčková ale výborná:-). Prostředí dost tmavé, obložené tmavě hnědým dřevem, zářivky za tímto obložením svítily do stropu,těžko by se tam, jako v kavárně typicky, četly noviny.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO