Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 83 %   hodnoceno 203x 100 0
+ 10
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Kavárna Slavia

Slavia je nejslavnější pražská kavárna s bohatou historií, kouzelnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Petřín. Od roku 1884 se tu setkávají známí spisovatelé, herci, filozofové i skladatelé. K slavným štamgastům patřili Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Werich, Karel a Josef Čapkovi nebo Franz Kafka.

Kavárna Slavia sídlí v novorenesančním Paláci Lažanských hned naproti Národnímu divadlu. Pochutnáte si tu na české a mezinárodní kuchyni. Hlad zaženou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Máte rádi sladké? Pak se těšte na vynikající domácí dezerty, palačinky a zmrzlinové poháry.

Slavia je od nepaměti centrem pražského kulturního života. Jaroslav Seifert tu psal své básně, Jiří Grossman povídky a Jiří Šlitr písně. Inspiraci tady hledali i Josef Škvorecký, Arnošt Lustig nebo Vítězslav Nezval.

Kavárna Slavia byla druhým domovem Václava Havla. Na svém oblíbeném místě u okna s výhledem na Pražský hrad sedával hodiny. Víte, které zdejší jídlo zbožňoval? Řízečky z vepřové panenky v mandlové strouhance s lehkým vídeňským bramborovým salátem. Třeba si je zamilujete taky.

Náš tip:

V kavárně Slavia je často plno a kapacita není nafukovací, proto radši neváhejte s rezervací. U oken jsou místa pouze kuřácká.

Recenze restaurace

Celkově
personál 5
prostředí 5
jídlo 4
Kavárnu není třeba chválit, chválí se sama. Prostředí krásné, personál ochotný, příjemný a rychlý, výborná káva a ještě lepší teplý štrůdl s domácí zmrzlinou, ořechy a šlehačkou. Příjemné prostředí. Vřele doporučuji všem.
Celkově  
personál 4
prostředí 4
jídlo 3
Very nice café house with unique atmosphere. There are evening piano performances that complement the overall feel. The food is tasty and portions quite large. Nice option in the city center.
Celkově  
personál 5
prostředí 5
jídlo 3
Do této kavárny jsem zašel již po několikáté a bohužel mě trochu zklamala. V objednávce jsem měl klasickou svíčkovou, která však nebyla chuťově na takové úrovni, aby ji mohli slušně prodávat za 218,-Kč - nekomentuji navíc zakoupené houskové knedlíky a brusinky. Za tuto cenu jsem očekával více. K tomuto jsem si zakoupil Cappuccino s příchutí kokosu, bohužel mi donesli pouze cappuccino, ale vzhledem k tomu, že mi naúčtovali klasické cappuccino, neřešil jsem to. Celkově jsem byl s návštěvou spokojený.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO