Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 82 %   hodnoceno 181x 100 0
+ 20
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Kavárna Slavia

Slavia je nejslavnější pražská kavárna s bohatou historií, kouzelnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Petřín. Od roku 1884 se tu setkávají známí spisovatelé, herci, filozofové i skladatelé. K slavným štamgastům patřili Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Werich, Karel a Josef Čapkovi nebo Franz Kafka.

Kavárna Slavia sídlí v novorenesančním Paláci Lažanských hned naproti Národnímu divadlu. Pochutnáte si tu na české a mezinárodní kuchyni. Hlad zaženou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Máte rádi sladké? Pak se těšte na vynikající domácí dezerty, palačinky a zmrzlinové poháry.

Slavia je od nepaměti centrem pražského kulturního života. Jaroslav Seifert tu psal své básně, Jiří Grossman povídky a Jiří Šlitr písně. Inspiraci tady hledali i Josef Škvorecký, Arnošt Lustig nebo Vítězslav Nezval.

Kavárna Slavia byla druhým domovem Václava Havla. Na svém oblíbeném místě u okna s výhledem na Pražský hrad sedával hodiny. Víte, které zdejší jídlo zbožňoval? Řízečky z vepřové panenky v mandlové strouhance s lehkým vídeňským bramborovým salátem. Třeba si je zamilujete taky.

Náš tip:

V kavárně Slavia je často plno a kapacita není nafukovací, proto radši neváhejte s rezervací. U oken jsou místa pouze kuřácká.

Recenze restaurace

Celkově  
personál 4
prostředí 4
jídlo 4
Do této kavárny velmi ráda chodím, ať už je to schůzka s přáteli, pracovní schůzka nebo jen tak posezení s rodinou. Tentokrát jsem pracovní schůzku spojija se snídaní, mohu doporučit.
Celkově  
personál 3
prostředí 5
jídlo 4
Ve Slávii se alespoň občas musí nasnídat či naobědvat každý Pražan. Na obsluhu se občas déle čeká - prostory jsou opravdu velké, ale číšníků hodně, proto by se to mohlo zlepšit. Obědové menu bylo dobré, jen ničím exkluzivní. Ty prostory a nádherný výhled za to však stojí vždy. Jedna věc mě překvapila, a to fakt, že mě vyzvali, abych si dala do šatny kabát a při vyzvednutí za to chtěli 5 Kč. Malá částka, ale principielně se mi to nelíbí.
Celkově  
personál 4
prostředí 4
jídlo 3
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO