Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 82%   hodnoceno 174x
+ 20
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Kavárna Slavia

Slavia je nejslavnější pražská kavárna s bohatou historií, kouzelnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Petřín. Od roku 1884 se tu setkávají známí spisovatelé, herci, filozofové i skladatelé. K slavným štamgastům patřili Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Werich, Karel a Josef Čapkovi nebo Franz Kafka.

Kavárna Slavia sídlí v novorenesančním Paláci Lažanských hned naproti Národnímu divadlu. Pochutnáte si tu na české a mezinárodní kuchyni. Hlad zaženou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Máte rádi sladké? Pak se těšte na vynikající domácí dezerty, palačinky a zmrzlinové poháry.

Slavia je od nepaměti centrem pražského kulturního života. Jaroslav Seifert tu psal své básně, Jiří Grossman povídky a Jiří Šlitr písně. Inspiraci tady hledali i Josef Škvorecký, Arnošt Lustig nebo Vítězslav Nezval.

Kavárna Slavia byla druhým domovem Václava Havla. Na svém oblíbeném místě u okna s výhledem na Pražský hrad sedával hodiny. Víte, které zdejší jídlo zbožňoval? Řízečky z vepřové panenky v mandlové strouhance s lehkým vídeňským bramborovým salátem. Třeba si je zamilujete taky.

Náš tip:

V kavárně Slavia je často plno a kapacita není nafukovací, proto radši neváhejte s rezervací. U oken jsou místa pouze kuřácká.

Recenze restaurace

Celkově  
personál 4
prostředí 5
jídlo 3
Kavárna Slavie je oblíbeným místem zejména u našich návštěv ze zahraničí. Personál je velmi přátelský a pan klavírista ochotný hrát skladby na přání. V nabídce jídel jsou české speciality, pivo i becherovka, ke které tu automaticky podávají led. Každý z našich známých se sem vždy při dovolené v Čechách rád vrací.
Celkově   
personál 1
prostředí 4
jídlo 4
Rezervovaný stůl přes Restu nebyl k dispozici - zapsána úplně jiná hodina i místo, bez omluvy, bez snahy vyřešit . Měla jsem s sebou vytisknuté potvrzení objednávky se správnou hodinou i místem. Personál nedokázal říct, kdy se stala chyba, zda na straně Restu, nebo kavárny. Dle recenzí jsme nebyly zdaleka jediné. Problém s rezervacemi je tu velmi častý. Číšník laxní, bez emocí. Dostali jsme 1 jídelní lístek , přestože jsme byly 3 (i když další volné lístky byly k dispozici ). Místo obsluhování konverzace s kolegou a pokukování z oken.... Obsluha tedy celou dobu nic moc. Při placení - na dýško ani "bůů" a nebylo myslím malé, i celá útrata byla přes 2 000,-. Jídlo dobré. Káva ušla, ale přinesli bez sklenky vody, což by v takovéto vyhlášené kavárně mělo být. Nejlepší z celého večera - pan pianista, který svým skvělým hraním vytvářel příjemnou atmosféru. Alespoň on ! Jemu děkujeme :-)
Celkově
personál 4
prostředí 5
jídlo 3
Slavia je jednička a pro mimořádné příležitosti je ideální. Každá návštěva z ciziny si tu musí dát kávu a becherovku. Výhled na dominanty Prahy je unikátní a hudba klavíristy udělá z návštěvy kulturní událost.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Smetanovo nábřeží 2 Praha CZ 11000
+420224218493 Kavárna Slavia
82 174 100 0