Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
přidat do oblíbených
Hodnocení 83 %   hodnoceno 228x 100 0
+ 1
Za rezervaci do této restaurace získáte extra kredity.

Kavárna Slavia

Slavia je nejslavnější pražská kavárna s bohatou historií, kouzelnou atmosférou a nádherným výhledem na Pražský hrad, Vltavu a Petřín. Od roku 1884 se tu setkávají známí spisovatelé, herci, filozofové i skladatelé. K slavným štamgastům patřili Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jan Werich, Karel a Josef Čapkovi nebo Franz Kafka.

Kavárna Slavia sídlí v novorenesančním Paláci Lažanských hned naproti Národnímu divadlu. Pochutnáte si tu na české a mezinárodní kuchyni. Hlad zaženou jak milovníci masa, tak i vegetariáni. Máte rádi sladké? Pak se těšte na vynikající domácí dezerty, palačinky a zmrzlinové poháry.

Slavia je od nepaměti centrem pražského kulturního života. Jaroslav Seifert tu psal své básně, Jiří Grossman povídky a Jiří Šlitr písně. Inspiraci tady hledali i Josef Škvorecký, Arnošt Lustig nebo Vítězslav Nezval.

Kavárna Slavia byla druhým domovem Václava Havla. Na svém oblíbeném místě u okna s výhledem na Pražský hrad sedával hodiny. Víte, které zdejší jídlo zbožňoval? Řízečky z vepřové panenky v mandlové strouhance s lehkým vídeňským bramborovým salátem. Třeba si je zamilujete taky.

Náš tip:

V kavárně Slavia je často plno a kapacita není nafukovací, proto radši neváhejte s rezervací. U oken jsou místa pouze kuřácká.

Recenze restaurace

Celkově  
personál 4
prostředí 4
jídlo 4
Kavárnu/restauraci Slavia navštěvuji nepravidelně už léta a vždy i tentokrát jsem byl spokojen. Zvláštní je, že se v kavárně zdánlivě nic nemění, a stále se tam člověk cítí dobře a dobře si pochutná :)
Celkově
personál 5
prostředí 4
jídlo 5
Kavárna Slavia je v Praze vyhlášené místo. Mají zde skvělé dorty i kávu. Obsluha je milá a rychlá. Prostředí podniku je krásné a má styl. Určitě doporučuji rezervaci stolu.
Celkově  
personál 4
prostředí 5
jídlo 4
Kavárna Slavie je klasika, personál je zde milý, jídlo dobré a prostředí s daným výhledem je fantastické. Celý dojem bohužel lehce hatí vyšší cenová relace, ovšem vzhledem k lokalitě je to bohužel očekávatelné.
Více recenzí

Rezervovat stůl

Je na této stránce chyba? Napište nám

Tuto nabídku právě sleduje lidí.

Pozor, ať nepříjdete o dobrý stůl!

REZERVOVAT MÍSTO