Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

7 photos
On map

Similar restaurants

Show more

Information Restaurant U Tomana

Při vstupu do Domu U Tomana naleznete v přízemí pivnici s místy na stání i na sezení. V 1. patře potom stylovou restauraci s kavárenskou částí, která je pro Vás připravena také na pořádání různých večírků a akcí. Jejich cílem není vytvořit restauraci v historickém stylu nebo retro.
 Součástí pivnice je vlastní minipivovar. Pivnice pojme zhruba třicet osob na stání a třicet na sezení, restaurace v patře pak zhruba šedesát hostů. Při návštěvě toalet v 1. patře uvidíte vedle vstupu náš „selfie koutek“, kde mají takové skvosty jako Jawu z roku 1957, čerpací stojan, můžete si půjčit retro doplňky a udělat si selfie fotku s haschtagem do svého telefonu a oznámit tak ostatním, že jste právě U Tomana.

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours