Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

5 photos

Restaurant Tom's burger Valentinská

The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them or check out similar businesses, that accept Restu reservations.

On map

Similar restaurants

Show more

Information Restaurant Tom's burger Valentinská

Tom's burger Hybernská | Tom's burger Valentinská At Tom´s burger you are about to enjoy real fresh homemade burgers, they grind the meat by themselves. The ketchup is always homemade as well. Tom´s Burger offers burger for meat lovers as well as for vegetarians, for the big eater they have Giant burger (300g of beef) or the Tower Bridge burger (200g of beef) Their motto - "we want you to have a great meal, the same as in New York". For the Mexican food enthusiasts they can prepare burritos, quesadillas or tacos.Show more

Photos of our users

Newest reviews

  • Overall:
  • Food: 3
  • Service: 3
  • Ambience: 3

Tom's burger jsme měli v paměti z nabídek Slevomatu. Když jsme šli včera okolo, napadlo nás to zkusit. To, že nejsem v top burgrárně mi došlo už ve chvíli, kdy se pan kuchař neobtěžoval ani odpovědět na pozdrav. Usadili jsme se nahoře, protože jsme původně mysleli, že v suterénu jsou jen záchody. Nenapadlo nás hledat značení jinde, než na dveřích. Objednané burgery u o poznání milejší servírky byly různé. Můj cheeseburger tak nějak splnil očekávání vůči kvalitě i ceně podniku. Snad jen ten tymián v mase mi přišel trochu divný. Naproti tomu Tom's burger, který jsme čekali, že bude vlajkovou lodí burgárny, byl velký fail. Coleslaw v samotném burgeru jsem zažil asi poprvé. Syrové rajče, asi nejspíš absence dresinku a poměrně malé, a řekl bych, že nedochucené maso. To jsou věci, které bych určitě zlepšil. Navíc bych opravdu čekal, že burger pojmenovaný po podniku, kde se dělá, bude ten nejvíc nejvíc. Díky nízké ceně a ucházející kvalitě cheeseburgeru se možná ještě někdy zastavíme. Nejsem si ale jistý, jestli doporučíme.

All reviews

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours