Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

5 photos
The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them or check out similar businesses, that accept Restu reservations.

On map

Similar restaurants

Show more

Information Ristorante Rugantino

Italská restaurace, která si vás získá příjemnou atmosférou a nabídne jednoduché a vytříbené menu.Kvalitu pokrmů, obsluhy a dokonalost interiéru preferujeme nekompromisně. Na prvním místě jsou pro nás lidé, jejichž spokojenost v kombinaci s čerstvými surovinami harmonicky vybalancují strohé linie interiéru barvitou pestrostí.
Jídlo je kultura a ne jen způsob, jak přežít do dalšího dne.
Začínáme snídaní, po obědovém menu se odpolední čas přehoupne k setkávání s přáteli u aperitivu a končí u klidné večeře. Vinný lístek nabízí velký výběr, takže je opravdu z čeho vybírat a co ochutnat.
Chceme být cenově přijatelní a dostupní, v souladu s nabízenou vysokou kvalitou, a udržet si adekvátní rozpětí mezi těmito dvěma ingrediencemi. Milovníci vína si pak vyberou ze široké škály italských vín. Dětem je k dispozici dětský koutek. 

 

Show more

Photos of our users

Newest reviews

  • Overall:
  • Food: 4
  • Service: 5
  • Ambience: 5

We go to a lot of concerts at the Rudolfinum which is only one block from this restaurant. We have been going here for a pre-concert dinner for several months. The service is very good and the staff is most friendly. The food is quite good. The menu is a bit limited, but it meets our needs. I can certainly recommend Rugantino for dinner. One of my friends went there for wine and snacks a few days ago and he said he and his friends also found it a very good place to drop by for a glass of wine.

All reviews

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours