Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

5 photos
On map

Similar restaurants

Show more

Information Restaurant U Kosa

Kromě profesionálně vyškoleného personálu se v restauraci můžete těšit na široký výběr specialit a nápojů. V příjemném prostředí restaurace bude i pracovní oběd vždy příjemnou záležitostí a večeře s rodinnou či přáteli radostným zážitkem. Uvítá Vás klidná příjemná atmosféra se vstřícným personálem a profesionálním přístupem. Prostředí v jakém se na kvalitu jídla kladou velké nároky a ke každé objednávce se přistupuje s maximální pozorností a péčí. Příjemné prostředí, kachlová kamna, zajímavý interiér, nejeden vycpaný kos na baru - to vše a mnohem více Vás může zaujmout při vstupu do restaurace. V přední části se nachází data projektor a promítací plátno. Ideální pro firemní večírky, školení, oslavy všeho druhu.

Show more

Newest reviews

Overall:
 • Food:
  5
 • Service:
  5
 • Ambience:
  5

Verified ratings are ratings based on real visits. Overall rating is based only on verified ratings.

Verified

Peki
Recommended restaurant
Overall:
 • Food:
  3
 • Service:
  3
 • Ambience:
  3

Je velká škoda, že tak pěkná restaurace je v té hlavní části kuřácká. Interiér je příjemný, ale bohužel se zde kouří a to kazí celkový jinak dobrý dojem. A navíc tu nebyla úplně tepelná pohoda.

Martina Jandová
Recommended restaurant
Helpful review?
Yes
(0)
Overall:
 • Food:
  4
 • Service:
  4
 • Ambience:
  4

Návštěvu doporučuji, je to příjemná pivnice. Nabízí domácí nakládané sýry, což byla ideální volba k pivečku, chlebík čerstvý sýr byl dobrý, takže vše v pořádku.

vamper
Did not recommend restaurant
Helpful review?
Yes
(0)

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours

Now open