Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

4 photos

The restaurant offers food delivery or takeaway

The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them.

On map

Information Restaurace Hotel Praha

 Restaurace Hotel Praha nabízí především českou kuchyni, kterou jejich kluci v kšiltu vaří tak trochu po svém. Dávají si záležet na pečlivém výběru a přípravě všech surovin, které jsou denně čerstvé. 

Po rozsáhlé rekonstrukci v létě roku 2017 vytvořili novou otevřenou kuchyni, do jejíchž tajů můžete nahlédnout z prostor  restaurace. Sál pojme k sezení 157 hostů s možností úprav podle typu dané akce. 

Vybudovali zde také dlouhý samostatný bar, pomocí nízkých pódií vyvýšili místa k sezení a upravili jeviště tak, aby mohlo plnit lecjaké představy. Salónek, vybavený projektorem, má 54 míst. Prosvěcuje ho nově přistavěná zimní zahrádka. V letní sezóně rozšiřují hotel také zahrádka čítající 32 míst. V restauraci můžete také uspořádat svatby, promoce, firemní večírky, rodinné oslavy nebo i akce vytvořené přímo na míru.

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours

Now open