For the providing of the services we use personalized ads and for analyzing of the attendance we use cookies. By using this website you are agreeing to these terms and conditions. More information
add to favourites
Rating 90 % rated 36x 100 0
We have knowledge about this restaurant, but so far it did not meet our quality criteria

We cannot offer to you a reservation for this business.

If you wish to make a reservation by phone, the number for the restaurant can be found in the introductory page. Also, you can send us your tips for great restaurants.

Or have a look at similar businesses

  • Hotel Epocha

    Janov nad Nisou, Loučná nad Nisou 59, 46811
  • Orion

    Liberec, Jizerská 250, 46015

Restaurant Prezidentská chata

Prezidentská chata je oblíbenou destinací nejen sportovně založených návštěvníků Jizerských hor. Ať už patříte mezi turisty, běžkaře, cyklisty, nebo chcete s rodinou vyrazit na výlet do hor a dobře se najíst, Prezidentská chata je pro vás tou správnou volbou. Celodřevěná chata z roku 1929 si i po nedávné rekonstrukci zachovala svúj nezaměnitelný charakter, pro který se sem s oblibou vrací nejen skalní příznivci výletů do Jizerek.

Restaurant reviews

Total
service 5
ambience 5
food 5
Vyborna svickova,pohotova a prijemna obsluha
Total
service 5
ambience 5
food 5
Krásné prostředí Jizerských hor a velmi stylově zařízená restaurace k tomu vstřícná obsluha a vynikající jídlo + plzeňské pivo. Rozhodně stojí to za navštivit a zažít!
Total  
service 5
ambience 4
food 4
V Prezidentské chatě se nám velice líbilo. Skvěle nám tu chutnalo, jejich čočka s lučinou byla vynikající a boršč byl výborný. Určitě se tu zase někdy zastavíme.
More reviews

Is a mistake on this page? Write to us

This offer right now is being watched by people.

Be careful not to not lose a good table!

RESERVE A PLACE