Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

11 photos

Online reservations

Create reservation and get 6 credits

  • Date
  • Time
  • Persons
This reservation is 100% guaranteed.
On map

Information Plzeňská restaurace Obecní dům

Traditional Czech cuisine, excellent beer, fascinating Art Nouveau style from 1912 and live music every night - welcome to the Pilsen restaurant located in the centre of Prague in the basement of the Municipal House adjacent to Republic Square.

Old Bohemian duck roasted golden brown, fillet steak tartare, roasted pork knee, beef goulash and traditional potato soup. In the Pilsner restaurant you’ll especially enjoy the Czech classics but of course you will find in the menu the house specialities for international cuisine.

It is said that this is the most beautiful Art Nouveau pub in Prague. You can expect an impressive environment with spectacular chandeliers, solid wood tables and rural allegories on the walls. Every evening there is old-style and live folk music including a harmonica player and the local Duo Svejk performers.

Show more

Newest reviews

  • Overall:
  • Food: 1
  • Service: 4
  • Ambience: 5

Restaurace která stojí za vidění. Jednou, při prohlídce Obecního domu, jsme si řekli "sem jednou zajdeme a dáme si do nosu" i když to stojí více peněz. A tak v předvánoční náladě jsme do restaurace zašli. Pivo dobré, sice za stovku, jsem měl naposledy v anglické restauraci v lázních, ale prohlídka interieru za to stála. Zajímavý historický interier, obsluha ochotná, půjčili mi i pár historických fotek. O tvůrcích interieru bohužel mnoho nevěděli, jen to, že mozaika v čele sálu je od Jakuba Obrovského. Keramické obklady Rako, přímo v interieru restaurace, na mě působily, v návaznosti na ostatní materiály v interieru, rozporuplně. Před vánočním přežíráním sme chtěli jen lehce pojíst. Pěkný jídelní lístek nás nabudil. Bramboračka výborná, servírovaná v plechovém kastrůlku. Bohužel u kastrůlku začínají negativa. Atypický kastrůlek, jehož atypičnost spočívá ve spojení s podtáckem měl otlučený smalt nejenom zvenku ale i uvnitř. U nás by z něj něžral ani pes. Cena tohoto nádobí bude při větší zakázce cca 100 kč možná 200 Kč. Pak nechápu proč nejsou operativně obnovovány, když polévka stojí okolo 100Kč. Hlavní jídlo jsme vybrali chybně, respektive bylo špatné. Špecle s houbami za cca 270 Kč vypadaly na fotce v jídelníčku lákavě. Bohuže stály za pendrek. Samotné špecle byly aldente, což se od špeclí neočekává, nebyly "chlupaté" /patrně chybně z hladké mouky/, příliš mastné.Houby /lišky/ nebyly dostatečně uvařené, pak neosušené a nožičky nesprávně nakrájené, takže z hub po skousnutí vytékala voda, ve které byly vařené. Špecle s houbami kuchař odfliknul a nám zkazil chuť si do restaurace někdy v budoucnu zajít. Obsluha sice říkala, že jsme měli jídlo hned vrátit, ale to by prvotní dojem ze špatného kuchařské výtvoru napravilo jen částečně.

All reviews

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours