Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

6 photos

The restaurant offers food delivery or takeaway

The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them or check out similar businesses, that accept Restu reservations.

On map

Similar restaurants

Show more

Information Pizzerie IL Mondo

V pizzerii IL Mondo nabízejí velký výběr pizz z českých i originálních italských ingrediencí ve dvou velikostech 32 a 45 cm, výběr velkých obědových i malých salátů a sendviče z domácího pečiva - panini. 

Show more

Photos of our users

Newest reviews

Overall:
 • Food:
  -
 • Service:
  -
 • Ambience:
  -

Z pizzerie si objednáváme vcelku často a vždy jsme byli spokojení. Po dnešní návštěvě však budu hodně zvažovat, zda se do restaurace ještě vrátíme. Po telefonu jsem si objednala velkou pizzu, v restauraci mi byla předložena pizza malá a obsluha se mi snažila namluvit, že jsem si velkou neobjednávala. Přitom při objednání vedle mě seděl přítel, který slyšel, že jsem si žádala o pizzu velkou a dvakrát jsem to zopakovala. Vzhledem k tomu, že syn měl hlad, tak jsem vzala tedy pizzu malou, obsluha byla velmi arogantní a peníze na zpět mi doslova házela na stolek. Poslední kapkou bylo, když jsme přijeli domů a pizza byla na povrchu místy připálená. Toto jsem opravdu nečekala a jsem velmi zklamaná.

 • User photo from Pizzerie IL Mondo
Restu user
Did not recommend restaurant
Helpful review?
Yes
(0)
Overall:
 • Food:
  5
 • Service:
  4
 • Ambience:
  3

Uplne nejlepsi pizza z tenkeho testa s italskymi ingrediencemi v Brne!! Uz jsme tam byli nekolikrat a pokazde velika spokojenost!:)

Tvarógová
Recommended restaurant
Helpful review?
Yes
(0)

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours