Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

0 photos
  • Who do you go with / Occasion
  • Lunch
On map

Information Obecní Hospoda Býšť

Obecní hospoda Býšť - motorest na hlavní trase 7km od Hradce Králové směr Svitavy, Brno. V blízkosti mnoha cyklostezek, tradiční česká kuchyně, denní meny, pizza točená kofola a pito Velkoplošná projekce s ozvučením ubytování v pokojích s vlastním sociálním zařízením
Zahrádka a dětské hřiště, možnost pronájmu obecního sálu s kapacitou až 350osob

Show more

Newest reviews

Overall:
 • Food:
  3
 • Service:
  4
 • Ambience:
  3

Hospoda je dobrou volbou na oběd před Hradcem Králové . Jídlo je v dostatečném výběru a porce veliké. Je to klasický motorest, takže i prostředí odpovídá. Čisto a personál ochotný.

aveeva
Recommended restaurant
Helpful review?
Yes
(1)
Overall:
 • Food:
  3
 • Service:
  3
 • Ambience:
  3

Klasický motorest. Nabídka jídel docela pestrá, jen hotovek by mohlo být více. Porce slušné, ale jídlo dost studené, což je škoda, protože vrabec byl libový a velmi dobře ochucený. Zelí také moc dobré. Do 3 hvězdiček zahrnuji vyvanulou Kofolu, která se nedala pít. Přes výše uvedené na rychlý oběd doporučuji. Hned naproti ve stánku točená zmrzlina.

Svatoslav Štěrba
Recommended restaurant
Helpful review?
Yes
(1)

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours