Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

8 photos

The restaurant offers meal takeaways

The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them or check out similar businesses, that accept Restu reservations.

On map

Similar restaurants

Show more

Information Cafe Madlenka

Kavárnu s dětskou hernou v prostorech v centru Českých Budějovic navrhovali srdcem a v souladu s principy Feng Shui. V září 2019 tak mohli pro rodiče malých dětí otevřít unikátní prostor pro setkání a odpočinek. Celý prostor je navržen v přírodním duchu a má dětem navodit atmosféru lesa. Použitím dřevěných materiálů nejen v celém interiéru, ale i na veškerých doplňcích a většině hraček, chtějí u dětí již od útlého věku budovat cit pro estetično, ale i respekt k přírodě.


Najdete zde atestované dětské herní prvky i activity board pro děti do 5ti let. Prostor kavárny, jako jediný v Českých Budějovicích, slouží zároveň i jako showroom unikátních dřevěných prolézaček firmy ANTONIE EMMA. Děti si zde nevědomky hrají na kořenovém koberci firmy RootyRug, který podporuje správný vývoj nožní klenby.

Platí se vstupné nebo je možné si zakoupit členství. 

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours

Now open