Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

8 photos

Online reservations

Create reservation and get 6 credits

  • Date
  • Time
  • Persons
This reservation is 100% guaranteed.
On map

Information Restaurant Kolkovna Stodůlky

In the west of Prague, a new urban quarter - Západní město (literally the “Western Town”) is newly emerging near the Stodůlky Underground Station, also encompassing the City West administrative centre which houses the newest of the Prague Kolkovna’s, Kolkovna Stodůlky. The restaurant offers its customers Pilsner Urquell tank beer and traditional Czech cuisine in the modern style.


The interior design follows the same concept as in other Kolkovna – Pilsner Urquell Original Restaurants evoking the era of The First Republic combined with modern elements matching the contemporary requirements of a modern restaurant. The area is dominated by a typical beer tap bar with a copper cover together with the unusual concept of an open kitchen. Come to visit, make yourselves comfortable and you will feel at home.

Show more

Photos of our users

Newest reviews

  • Overall:
  • Food: 4
  • Service: 1
  • Ambience: 4

Je restaurace vedle našeho bydliště, tak že navštěvovali jsme ji často. Ale už to bylo fakt naposled. Personál (2 čišničky, pány jsou vpořadku) opakovaně se chová arogantně až agresivně. My se snažíme vždy inteligentně řešit všichni nedorozumění, ale občas nám ani neodpovídají na náš dotaz, hazeji talíře na stůl, nedávají učtenky...a pak nemůžou mezi sebou domluvit, a říkají v ne moc hezké formě, že to zaplacený nebylo...je to moji první negativní recenze za život, ale už to fakt štve. A ještě znám minimálně 2 rodiny, která má stejný názor. Škoda, protože jídlo je výborné! Třeba to chování je způsobené tým, že jsme cizinci, ale od toho je to ještě horší(.

All reviews

Ongoing events

All events

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours