Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

6 photos

The restaurant offers meal takeaways

The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them or check out similar businesses, that accept Restu reservations.

On map

Similar restaurants

Show more

Information Kavárna Pod Věží

Mladý, nejen pro kávu zapálený kolektiv, který má za hlavní úkol rozveselit báječné hosty. Využijte příležitosti posedět si v historickém centru města Plzně. Jejich výběrová káva značky Franck vám dodá dostatečné množství energie pro zvládnutí náročných dnů a krásně barevné prostředí vykouzlí úsměv na tváři.

Těšit se můžete také na domácí limonády a milé prostředí, ale i na dorty domácí výroby, dorty bezlepkové, slané a sladké koláče či LowCarb zákusky a výrobky. K dispozici je nejen vnitřní prostor kavárny, ale i velká zahrádka a pro maminky s dětmi je v horním patře kavárny vybavený dětský koutek. 

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours

Now open