For the providing of the services we use personalized ads and for analyzing of the attendance we use cookies. By using this website you are agreeing to these terms and conditions. More information
add to favourites
Rating 83 %   rated 23x 100 0
We have knowledge about this restaurant, but so far it did not meet our quality criteria

We cannot offer to you a reservation for this business.

If you wish to make a reservation by phone, the number for the restaurant can be found in the introductory page. Also, you can send us your tips for great restaurants.

Cafe Therapy

V pohodové domácí atmosféře podniku si můžete vybrat pochoutky z denního menu, měsíčního menu nebo stálé nabídky. Kavárna používá výhradně hrnečky a talířky vyrobené klienty chráněné dílny o.s. Sananim, která tu provozuje i poradnu. Keramiku je možné na místě zakoupit. Příjemné neformální prostředí pro posezení s přáteli, kterým navíc přispíváte na dobročinné účely.

Restaurant reviews

Total
service 4
ambience 5
food 4
excellent location, just a few steps from vodickova tram stop. i passed by this place a few times before and always curious to know what was inside. glad i found this one by accident via restu.cz. this place supports a few charity, so i'm glad my money went to some of these organizations. will definitely come again.
Total  
service 4
ambience 4
food 4
První návštěva Café Therapy ve Školské 30 měla humorný podtext. Vyšlo najevo, že jsme se s kamarádkou měly setkat v podniku velice podobného jména Cafe Terapie na Výtoni. Nicméně byly jsme spokojené - příjemná obsluha, pohodová hudba (Oldies), jídlo i pití za na centrum přijatelné ceny, např. zázvorovka 9Kč / deci, 250g bramborových plátků se zakysanou smetanou za 65 Kč, dva kusy špenátové palačinky s nivou za 109 Kč. Trochu nám vadilo, že ačkoliv jsme seděly v nekuřácké části, i tak se pach linul z kuřácké (dveře mezi K/N napůl otevřené). Celkově však spokojenost.
Total  
service 4
ambience 3
food 5
Podnik dobre znam uz od dob studia na VS. Uz dlouho se sem s prateli vracime jeste dliuho se vracet budeme. Dobre jidlo, vyborna poloha v centru. Bkizko verejne dopravy. Vse super
More reviews

Is a mistake on this page? Write to us

This offer right now is being watched by people.

Be careful not to not lose a good table!

RESERVE A PLACE