Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

On 18 December the goverment of the Czech republic accepted emergency measures that, among other things, prohibit presence of the public in the catering services. The regulation is valid until further notice. In this period will not be possible to make reservations with Restu. Thank you for your understanding.

9 photos
On map

Information Café Loggie

Caffé Loggie je malebnou kavárničkou na okraji Jičína. Na okraji znamená kousek do přírody, po řádné procházce, ale zároveň i v centru dění kultury, která je i není na okraji. Genius Loci areálu kouzelné, barokní památky Valdštejnské lodžie je velkou předností, kterou naše kavárna jen doplňuje.

V letních měsících se stává Café Loggie velikou zahrádkou s posezením v klidném dvoře, s výhledy do parku a příjemnou atmosférou samotné Lodžie.

Součástí kavárny je i skromná knihovnička, která nabízí vybrané tituly, do nichž se můžete začíst jak v kavárně, tak na Čestném dvoře, a je možné je zapůjčit i ke čtení v parku. 

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours

Now open