Cookies settings

Cookies are small text files that are sent and saved to your browser when visiting Restu website or our partner sites.

Close

As of 1 November 2021, the new COVID-19 measures of the Czech government came into force. Restaurant operators are required to check whether their customers meet the OTN condition (vaccination, negative test or illness in the last 180 day).

6 photos
Nádražní 705, Opočno
· Now closed (10:00 - 17:00) Manage restaurant

This restaurant is not managed by the owner, so the information may not be up to date. Are you an owner or manager of this restaurant? Click here to manage it.

The business does not accept online reservations through Restu

Try to call them.

On map

Information Ateliér Renata

Cílem Ateliéru Renata bylo vytvořit prostředí, které bude příjemné a umožní alespoň na chvíli uniknout tempu dnešní doby.
 Návštěvníci, obklopeni nevšedními dekoracemi a dárkovými předměty, mohou posedět se šálkem vynikající švédské kávy Zoega, rozjímat nad sklenicí moravského vína či rozdovádět chuťové pohárky díky výborným domácím zákuskům. V Galerii setkání pořádají doprovodné akce spojené s ruční tvorbou, degustace vín, rumů, koňaků a dalších pochutin. Příjemné prostředí je možné využít pro menší rodinné oslavy, přátelská posezení či firemní prezentace. K posezení láká i stylově upravená terasa. Rodinná atmosféra zprostředkovaná srdečnou obsluhou je tím nejlepším důvodem k návštěvě.

Show more

Report an error

Some information are wrong? Write to us.

This form is protected by reCAPTCHA and by submitting the form you agree to Google Terms and Conditions and Privacy Policy.

Thank you

Thank you for reporting this issue. As soon as possible we try to fix it.

Call the restaurant

Can't you call to the business?

Opening hours